| ionutgg123 a întrebat:

Va salut, dețin un 525d 2005. Când iau piciorul de pe acceleratie și după vreau sa accelerez îmi da un șut ( smuceste ) ce poate sa aibă? Eu ma gândeam sa nu fie flansa la cardan. Țin sa menționez ca masina este automata, când schimba vitezele nu smuceste

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Doamne, cine ti-o fi dat tie carnetul de sofer... daca tu nu ai nici cele mai elementare notiuni de a conduce omasina automata, odata ce te asteoti sa functioenze ca una manuala.

ce-i aia "flansa la cardan"?
"Țin sa menționez ca masina este automata, când schimba vitezele nu smuceste"

Baiete, la masina automata NU schimbi tu vitezele, ca-i AUTOMATA si le schimba singura, tu doar apesi pe acceleratie cand vrei sa prinzi viteza si apesi pe fraza, cand vrei sa incetinesti sau sa opresti.

| ionutgg123 explică (pentru Violleta2022):

Ai citit ce am scris? Sau...

suntserios
| suntserios a răspuns:

Lool Violeta mai nou nici nu mai citeste intrebarile, raspunde aiurea asa ca sa raspunda.

Sa nu fie cutia.

Totusi iti dai seama ca nu pune nimeni un diagnostic asa pe net. Nici mecanic de ar fi.