| Dardoanonims a întrebat:

Va salut pasionați de off road.
As vrea sa cumpăr un jeep și nu știu ce.
Suzuki vitara 2.0 benzina scurt
Jeep grand cherokee 2.7
Jeep grand cherokee 3.1
Opel frontera 2.2 benzina
Suzuki grand vitara 2.0 benzina scurt.

5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

La 14 ani vrei asta? https://www.tpu.ro/utilizator/actazv/intrebari/

ok, acum sa iti raspund la intrebare dar cum vad eu lucrurile, nu ai luat in calcul o marca cu cateva clase peste ce ai spus mai sus si anume TOYOTA

In off-road cat si desert nu degeaba este aleasa de arabi ca fiind cea mai buna masina de urcat dunele;)!
modele precum Toyota Hilux, Toyota Land Cruiser;)

una dintre cele mai bune tractiuni 4x4 si probabil unul dintre cele mai fiabile motoare regasim pe aceste modele de off-road
audi desi un zeu cu a lor quattro este mic copil fata de ce face toyota la acest capitol! domo arigato

ps: uite cateva modele vandute in Romania, nu sunt deloc scumpe : https://www.olx.ro/......q-offroad/

| Dardoanonims explică (pentru Simpatic):

Nu am văzut audi cu motorul sau la off road. doar OM606 deci de aici mi-aș ca iau ceva din ce am numerat eu și fac un swap de M57 sau OM606
Oricum ms pentru răspuns

| Simpatic a răspuns (pentru Dardoanonims):

Nu ai ce swap sa faci RAR nu omologheaza motor de BMW pe lancia nici pe suzuki;)
pentru cei care prefera insa sa mearga in padure cu masina pe platforma pana acolo, asta e alegerea lor!
am un amic care chiar traieste ce altii vad prin NSF! merge cu masina cu "parasuta" (+1200 CP) pusa pe platforma, se joaca pe pista de drag, strica motorul o ia inapoi la serviceul pe care-l detine si tot asa...dar oamenii sunt pasionati si traiesc asta, din asta fac bani si asta respira!
in rest toti pustii vor sa fie ca in fast and furious, dar alta este sa iti permiti si alta doar sa vrei...
mai nou sunt cei care joaca pe steam car simulator si cred ca ei sunt mecanici sau piloti;)

pe mine nu ma interseaza off-road, caci de m-ar pasiona cu siguranta imi fac ce masina as dori eu, daca as avea bani nemunciti m-a uita catre masina tunata pentru drag (mai ales ca sunt fost detinator de nissan GTR ), dar acolo costurile sunt mult mai mari decat pasiunea de a urca pe dealuri;)

Toyota Hilux, Toyota Land Cruiser si alte SUV-uri Toyota sunt ce trebuie pentru off-road! cu motoarele lor diesel mari si poluante :))

sa ne anunti pustiule cand ti-ai preparat masina de off-road, ca vin si eu cu masina mea pe care o opreste parasuta, ceva de genul : https://www.youtube.com/watch?v=Ga4DoSywjks

| MistarGoGu a răspuns:

Pai depinde la CE IL vei folosi? Chestie pura de hobby umblat pe coclauri sau Chestie de afaceri? Dus turisti, ghid,? Daca iti asumi impozite si consum pentru un 2.7 sau 3.1 o.k. Japonezele sunt lăudate ca sunt un pic mai fiabile! Depinde prin ce " torturi " sunt trecute? Râuri, gropane, noroaie && pietroaie!

| Dardoanonims explică (pentru MistarGoGu):

Cum sa r spune off road extrem?