| Stefan7656AB a întrebat:

Va salut posesori de Bmw, vin cu o problema și eu legata de ecu, mi s-a ars pur și simplu iar acum nu știu ce sa fac. Se poate repara acesta sau trebuie altul? Dacă a mai trecut cineva prin asta va rog spuneți-mi și mie cum ați rezolvat.

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu am trecut prin asta, numai am bmw de ani multi...dar nu are legatura in mod special cu marca bmw chestia expusa de tine!
Daca ECU s-a ars cel mai bine este sa fie inlocuit cu unul nou! poti cere si parerea obiectiva a unor electronisti auto, te duci cu acest ecu la ei, sa il desfaca sa se uite, dar sunt sigur ca acelasi lucru vor spune ...cu inlocuitul!
electronisti nu electricieni auto!

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Trebuie altul identic ca si cod, apoi clonat de o persoana cu banc pentru asa ceva, sau cel putin imperecheat cu masina (daca are pe el softul pentru codul tau de motor).