| Katherineeeeeeee a întrebat:

Stiu ca poate pare ciudat dar am si eu o problema legata de un baiat. mai exact fostul meu prieten. Am fost cam 9 luni impreuna dupa care ne-am despartit straight face dupa despartire am incercat multe modalitati de al uita si nu am reusit... au trecut aproape 4 ani de atunci, stiu ca este mult dar pur si simplu nu il pot uita.
Voi ati trecut prin asa ceva? Ce ati facut sa uitati acea persoana?

Răspuns Câştigător
| BeAmazing a răspuns:

Parerea mea este: gandeste-te ca pe Terra mai sunt multi baieti din care sa-ti alegi unul mai frumos si mai destept decat fostul, stiu ca e greu sa ca tot timpul te gandesti la el cand vezi doi indragostiti etc, dar trebuie sa nu-ti mai pese de persoana lui, viata merge inainte cu sau fara el! Viata ta nu o sa ia o pauza pentru ca tu suferi dupa el, ea vrea sa-ti arate ca tu trebuie sa cunosti noi persoane de care sa te indragostiti! Iar fosti, sunt doar fosti, n-are rost sa te mai gandesti la ei, ei au fost, ce urmeaza e important!

Succes!

11 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Prin "nu il pot uita" la ce te referi mai exact?
Ca nu-l poti uita ca persoana sau nu poti sa uiti ce sentimente ai avut pentru el?

| Katherineeeeeeee explică (pentru lolly):

Si sentimentele si ca persoana straight face. si pot spune ca inca mai tin la el chiar foarte foarte mult

| victorandrei a răspuns:

Pai o sa uiti pana la urma. Asta e, te resemnezi

| irrumator30 a răspuns:

Exista doua posibilati, sanse:

1 Incearca sa vorbesti cu el sa vezi daca el mai tine la tine si daca ar vrea sa va impacati.

2. Daca el nu doreste acest lucru, atunci uita-l prin a-ti cauta un alt baiat.

Crede-ma, doar asa uiti dezamagirea in dragoste, alaturi de un alt baiat. Trebuie sa stii sa mergi mai departe. Altfel ve suferi enorm.

| iiRadu a răspuns:

Buna, deseori de intampla asa ceva in special cu fetele (fetele are sentimentele mai ridicate fata de baieti), problema e ca gandindu-te constant la fosta persoana iubita, asta face mult mai mult sa dispara cam greu din imaginatie, poate ca a fost ceva prea aproape intre voi, nu stiu, cred ca va leaga putin amintirile.
Daca iti vei face un prieten (amic) nou asta cred ca sunt ceva sanse de a uita persoana iubita. Dureaza ceva vreme!
sau schimbati putin gandul...

| RaspberryLover a răspuns:

Buna! Ai o problema delicata si cred ca majoritatea de pe acest site o trecut prin asta.
Eu ti-as spune ca, cu timpul se uita, 4 luni e o perioda scurta din punctul meu de vedere, si daca nu il poti uita practica activitati diferite si multe. O sa te distrezi atat de bine, incat nu iti vei mai da seama de aceasta poveste dureroasa.

Maine incepa scoala, cu teme si putin timp liber. Poate il vei uita datorita temelor, ocupata fiind.

Sper sa reusesti sa il uiti si pe el, dar si aceasta poveste dureroasa. E o situatie delicata, dar vei trece cu brio peste ea. Iti urez toate cele bune.

Sau, vorbeste cu mama ta, tatal tau. Ei poate te vor ajuta mai bine. Bafta!

| eevvaa a răspuns:

Pot sa-ti spun una fara multa filosofie cind va veni timpul il vei uita.

| RaduuSkillz a răspuns:

Eu Sunt Baiat, Si Cunosc o fata care este in aceeasi situatie. Dupa despartire, Ea A inceput sa stea cu foarte multi Baieti Gandindu-se ca il face gelos. Situatie ei e asa : ii place de un baiat dar tine la fostul. Eu ca baiat Nu stiu sigur ce sa faci. Si ca sa complic mai mult situatia Fostul Vrea acum sa stea cu Cea Mai Buna Prietena a Ei =]].Eu zic sa Mananci o inghetata.:]] Bafta:*

| Katherineeeeeeee explică (pentru RaduuSkillz):

Eee daca ar fi asa usor. mananci o inghetat si trece... stai linistit ca dupa despartirea aia am mancat la inghetata laughing ca nu am mancat toata viata mea atata happy ori cum multumesc ca ai incercat sa ma ajuti :*

| DenisaAntonia a răspuns:

Buna si eu sunt in acceasi situatie dar... nu avem ce face trebuie sa ne resemnam deci as vrea sa iti zic ca merita sa te zbati sa il uiti dar cu timpul o sa reusesti. La acest moment timpul iti este cel mai bun prieten...Consulta-te cu mama ta pentru ca si ea iti este cel mai bun prieten:* Bafta

| giokaiorgzoran a răspuns:

Pai ca sa-l uiti trebuie sa te gandesti la altceva sau sa iti gasesti pe altcineva, asa sigur o sa-l uiti sau nu o sati mai pese de el.