| DjIulyanB a întrebat:

Va salut.
Pozitiile US Style, se pot lua in considerare ca si "lumini de pozitie" de catre cei de la R.A.R?

1 răspuns:
| relian a răspuns:

Lumina de pozitie din SUA la masini este rosie, in RO are alta culoare, sau in UE? Eu stiam ca in UE semnalizarea spate este galbena, iar in SUA este galbena sau rosie, deci aici sa fie problema la semnalizare spate nu la pozitii.Cineva spunea pe aici ca legea nu ar da voie cu semnalizare rosie pe spate, dara eu am intrebat pe unia care au masini asa si au spus ca nu-i problema.Acu pe cine sa crezi? Cel mai bine este sa intrebi pe aia la RAR si stii sigur cum sta treaba. Daca intrebi revino pe aici si spune ca is curios si eu.Bine ca un stop pe spate nu-i mare lucru sa-l schimbi, este ieftin.