| Girly97 a întrebat:

Voi cand va apropriati de o trecere de pietoni, ce preferati sa faceti: sa opriti si sa scoateti din viteza masina sau sa opriti si sa tineti apasat de ampreiaj pana cand toti pietonii vor traversa?

32 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Girly97):

Atunci nu scoți din viteaz sa nu mai pierzi timpul.

regis
| regis a răspuns:

Nici intr-un caz nu tii apasat pe "ampreiaj", ala se apasa doar o fractiune de secunda, pana scoti din viteza. Si e foarte simplu de calculat, daca rotunjim la o secunda timpul de apasare, cineva care tine pedala apasata in medie 10 secunde la fiecare oprire va uza ambreiajul de 10 ori mai repede.