| Deni4trs a întrebat:

Voi ce consum aveti la Passat B5.5 2.0BGW 136cp?(pe bord arata 12-13-14?)

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca ai consum mare, du-te si vezi ce e cu injectoarele.
Fum scoate?
Nu stiu codul ala de motor, dar la Touran facut spre 200cp, cu automata DSG, consumul era in jur de 7% mixt.
Injectoarele PD sunt mai problematice decat cele common-rail, nu au viata prea lunga. Cred ca din cauza lor ai consumul ala.

| ClaudiuM1997 a răspuns:

Lasa bordu, consumul adevarat il faci la pompa.Fa plinul, condu 100km si dupa fa iar plinul. Ala e cosumul real. Si mie in traficul din oras imi ia 11-12 (2.0 TDI CR CAGA ) si in realitate imi ia 9.

| Nemessys a răspuns (pentru ClaudiuM1997):

Deci, de obicei consumul afisat in bord este mai mare decat cel real?