| WayhaughtK a întrebat:

Voi ce parere aveti despre Opel Astra J? Traiesc in Oradea si vreau sa-mi iau un opel astra j de 1.7 CDTI. Vreau sa stiu daca are un consum mic, fiabilitate si calitate. Voi circula mai mult in mediul urban. Si vreau tip hatchback.
Merita aceasta masina in mediul urban in Oradea? Daca nu, atunci ce masina recomandati pana in 8000 euro ( second hand)?

2 răspunsuri:
| TrăieşteClipa a răspuns:

Le pica doar alternatoarele si calculatorul de injectie.
Se rezolva rapid si cu bani putini.Este masina de incredere.
La Fiat in afara de motor pica orice.

| Ivancic09 a răspuns:

Opel Astra de 1.7 CDTI este una dintre cele mai fiabile masini pentru oras.Consum mic si in oras si la drum lung. Daca vrei alta masina pana in 8000 euro ia in calcul fiat punto 1.3 jtd consum absurd de mic sau audi a 3 1.9 TDi iarasi consum mic si masina foarte buna.