| adellina a întrebat:

Voi cum puteti trece peste o dezamagire?straight face

18 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Am pierdut o luptă nu şi războiul. Trebuie să mă reorganizez şi să merg la următoarea luptă cu forţe puternice pentru a câştiga.
Pa, pa.

| eugem35 a răspuns:

Un bax de bere

Elianna
| Elianna a răspuns:

Normal.Cate o data mai usor dar cate o data mai greu! Alfel ce am face?! am umbla pe pereti!

| bestia a răspuns:

Merg la piata. Irosirea banilor ma scapa de dezamagiri... Dar ma baga in depresii.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Trece oricum, doar sa nu te agati de ea. Ori o ignori, ori o accepti. Uneori poate fi motivanta, si atunci o poti folosi intr-un scop util. Asa cum nici o bucurie nu e vesnica, asa nici o dezamagire nu e. Intotdeauna ar putea fi mult mai rau. Important e sa nu te agati de ea, sa o lasi sa treaca - pe sub tine, prin tine, pe langa tine. Inveti sa traiesti cu ele cand te faci mare, nu va fi ultima.

| LuS[z] a răspuns:

Incerc sa nu ma mai gandesc la asta

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

In primul rand prieteni sunt cei pe care pot sa ma bazez in aceasta situatie dificila love struckStiu ca ei imi vor fi alaturi si ma vor face intodeauna sa uit de toate problemele prin care trec big grin
In al-2-lea rand am incredere in minebig grin Stiu ca atata timp cat o sa gandesc pozitiv si o sa incerc sa uit de probleme.Sau in situatia ta de o dezamagire...totul o sa fie binelove struck

| Razvan a răspuns:

Pur si simplu incerc sa vad partea buna a paharului.In orice rau exista un bine si imi consum timp si energie incercand sa gasesc in orice un binebatting eyelashesFunctioneazahee heeImi place sa ascult muzica vesela, sa fac cat mai multe activitati care sa imi distraga atentiabig grin

| Ea12345 a răspuns:

Mi-e foarte greu si devin furioasa pe cel ce m-a facut sa sufar. Apoi incerc sa ma razbun big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ascult muzica energica si vesela, ma uit la televizor, la calculator... tehnologia este cea care ma ajuta mereu, deoarece cand caut sprijin moral nu dau niciodata de el...De asemenea imi tot spun ca e bine, ca voi trece si peste asta si trece la un moment dat.In multe cazuri este bine sa luam in considerare si vorba"Nu plange ca s-a terminat, zambeste ca s-a intamplatwinking.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa nu te mai gandesti la asta si ci sa te gandesti la alceva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu fruntea sus si cu demnitate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dezamagire...plan profesional... prietenii la nevoie se cunosc.
dezamagire...plan familial... rudele le acepti asa cum sunt nu le alegi
dezamagire...plan sentimental...zambeste azi, maine oricum va fi mai rau
dezamagire a persoanei tale... o lista lucruri bune, lucruri rele... apoi incerci sa echilibrezi balanta.

| 334499 a răspuns:

De fiecare data cand imi amintesc zic : "asta e" si dupa un timp nu-mi mai pasa happy

| BeT a răspuns:

Dezamagirea poate fi"cheia"succesului.Intr-un lucru rau-intodeauna gasesti si ceva bun.Sti cum se zicetongueriveste la jumatatea plina a paharului si nu cauta la cea goala!

| jolie a răspuns:

Ma razbun si ma simt mult mai binehee hee

| Symona a răspuns:

Ridic capul, deschid ochii si ma gandesc la un alt lucru si imi trece...happy
Depinde si de ce fel de dezamagire este vorba, ca sunt unele peste care nu poti trecewinking

| sweetpoison_4173 a răspuns:

Depinde ce fel de dezamagire. In general incerc sa ma gandesc la lucrurile pozitive din viata mea, sa imi ocup timpul cu tot felul de activitati care sa ma faca sa uit.