| Raluutsa a întrebat:

Ma puteti ajuta cu cateva citate despre prefacuti/dezamagire? [in dragoste, prietenie..etc ] funda

Răspuns Câştigător
| mister21 a răspuns:

-Câti oameni n-ar ramâne muti daca li s-ar interzice sa vorbeasca bine despre ei si rau despre altii.
- Prietenia este graniţa dintre iubire şi dezamăgire.
-Nu rupe firul unei prietenii, caci, chiar daca il legi din nou, nodul ramane.
-Un prieten este cineva care are aceeasi dusmani ca si tine.
-"Iarta-ti intotdeauna dusmanii – nimic nu-i deranjeaza atat de mult"
-"Prietenii falsi sunt mai rai decat cei mai aprigi dusmani"
-"Prietenii falsi sunt precum umbra noastra, stau aproape de noi cand mergem sub soare, dar ne parasesc instant atunci cand intram in intuneric"
-Busy pentru fericire si speranta…Avaible pentru lacrimi…
-Dragostea nu este o decizie, e un sentiment. Daca am putea decide pe cine sa iubim, atunci viata ar fi mult mai simpla, dar si mult mai putin magica.
-Nu exista replica atat de usturatoare ca dispretul tacut, chiar daca uneori, inima iti moare.
-Unele persoane te calca din greseala pe picior si isi cer scuze. Pe cand altii iti calca inima în picioare si se fac ca nu si-au dat seama…
-Cea mai grea lovitura din sufletul meu e sa ma simt in plus, acolo unde alta data eram totul.
-O secunda as vrea sa te privesc, sa-ti vad ochii tristi de dorul meu si mi-ar fi de-ajuns.
-Nici cel mai bun machiaj nu are cum sa-ti schiteze un zambet atunci cand esti trist.
-Dragostea e ca focul, daca n-o intretii, se stinge.
-Opusul dragostei nu este ura, ci indiferenta.
-Dragostea poate uneori sa fie magie. Dar magia poate fi uneori…doar o iluzie.
-Nu merita sa plangi pentru nimeni, iar cine merita, nu te face sa plangi.
Sper ca te-am ajutat. funda?