| anonim_4396 a întrebat:

Volkswagen Passat Variant 2002 sau Sharan 2003?

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Aici numai tu poti sti ce-ti trebuie.
Motorizarile sunt aceleasi.
Daca esti pietar, sau folosesti masina in excursii cu gasca la Vama Veche, ia-ti Sharan.
Daca stai la oras si ai nevoie doar de o masina, ia Passat-ul.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Depinde de motorizare si depinde la ce-l folosesti. Ca masina de familie Sharanul este mai spatioasa si mai practica, dezavantajul este pozitia in scaun (in Passat ai pozitie de stat ca intr-un turism normal, in Sharan stai cam ca in duba). Orice ai alege fereste-te de motorizarea 2.0 TDI pd 140 cp, nu exista niciu prieten de-al meu posesor de vw care sa nu se planga dea ea.

| Loker a răspuns:

Pentru familie : Sharan
Pentru tine singur tongueassat

| gtr2rr3 a răspuns:

Da, Sharan este masina de familie dar si variant-ul este spatios, eu as alege Passat!