| budmotors a întrebat:

Vreau ajutor repede din ce pot improviza un intrerupator (vreau sa leg leduri in serie la baterie de la magazin) si am nevoie de un intrerupator din ce pot improvia sau sam fac rost?

6 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Poti folosi pana iti cumperi un intrerupator de casa din acela care
se pune pe perete, nu ingropat, chiar daca e putin cam marisor.
Mai poti folosi comutatoare din aparatele de radio vechi, televizoare daca ai asa aceva.

| AgathaRo a răspuns:

La ce vei folosi improvizatia care o faci cu leduri. Poti folosi un comutator simplu ca investitie nu e scump pana in 5 lei.

| budmotors explică (pentru AgathaRo):

La scuter vreau sal leg dar vreau sa le aprind si sa le sting cand vreau happy

| AgathaRo a răspuns (pentru budmotors):

Gasesti comutatoare simple ca investitie nu-i scumpa.

| DiamantulAuriu a răspuns:

Iti trebuie niste comutatoare simple

| Radu921 a răspuns:

Intrerupator pe fir de la o veioza sau unul nou 3-4 lei. Are avatajul ca nu trebuie sa amenajezi un loc unde sa-l montezi, se monteaza pe firul de alimentare. (E si complet izolat fara posibilitate de punere la masa.)