| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa aflu dacă se poate face verificarea tehnica în ro la o mașină care este înscrisă în espnia vreau răspuns urgent va mulțumesc

3 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Daca masina este inscrisa in circulatie in Spania, nu se poate face verificarea tehnica in Romania.

| sincer a răspuns:

Verificarea se poate face doar in tara de resedinta, dar daca nu esti tu proprietarul si proprietarul este acolo iar tu aici cu masina poti sa vb cu proprietarul sa iti faac rost de o programare la verificare acolo si asta sa fie doar peste 30 de zile maxim si sa ti-o trimita si asta iti da dreptul de circulatie in continuare, atentie programarea se facepe maxim 30 de zile, cu 2-3 zile inainte sa expire programarea merge si face iarasi o programare dar la altul ca nu mai merge tot acolo unde ai facutdata trecuta si tot asa mai departe.Am prieten care face asa ceva de 15 luni si acum nu mai are undesa faca programare pentru ca a facut pe la toti prin jurul acela.Bafta.

| irefutabil a răspuns:

Verificarea tehnica la o masina se poate face doar in tara in care este inmatriculata