| A191110 a întrebat:

Salut!
Vreau sa știu dacă se poate fi și profesor de mate dar si de istorie.
Este urgent! Va mulțumesc!

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Nu e nici o urgentă!

dar poți preda așa ceva dacă ai 2 licențe diferite. Dar cum tu NU ai, concentrează-te pe lecțiile de azi. Alea sunt urgente

| gabicoo a răspuns:

Urgent! Termină clasa a VIII-a mai întâi!

| Brizbriz a răspuns:

Da, poti
dar, ca sa fii titular pe oricare trebuie sa ai diploma de facultate cu modulul pedagogic, de preferat (cu birocratia asta) la ambele

altfel, suplinitor, poti sa fii ce vrei tu cat timp iei examenul anual

| Nirvanaaa a răspuns:

Trebuie sa faci ambele facultăți și sa ai și modul psihopedagogic făcut.
Deși cel mai probabil vei profesa pe una in final. Ca astea sunt la poli opuși: una e de real, alta mai de uman.

| zilog a răspuns:

Cred că poți fi suplinitor la mate
si prof la istorie

| Iote a răspuns:

Doar daca faci cele doua facultati. De matematica si de istorie. Cu licentele aferente, fireste.
Nu prea inteleg de ce este urgent.