| PandaGames a întrebat:

Am o intrebare pentru cei care se pricep la Kart-uri. Vreau sa imi construiesc un kart, dar trebuie sa ma decid intre lemn sau metal (pentru sasiu); motor de bicicleta sau de motocicleta (nu vreau o viteza foarte mare); motor electric sau pe benzina. Si mai vreau sa stiu costurile (fara motor) si un link pentru o cutie de viteze second-hand. Promit ca dau funda!

Răspuns Câştigător
| alexsil05 a răspuns:

Sasiu neaparat trebuie sa fie din otel sau metal, iar motorul sa aiba cel putin 20 CP (Iti recomand un motor de Yamaha, Honda), iar cutia de viteze trebuie sa fie cu tot cu motor inclus). Cutia de viteze trebuie cumparata odata cu motorul.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru alexsil05):

E bun si ala de lemn. Cresc pe el crengute, pe crengute caise si ai ce manca pe drum.

2 răspunsuri:
| rolyrols555 a răspuns:

Cauta kart tm 125 pe olx si vei avea unul de competitie gata construit, noroc