| clautzz a întrebat:

Vreau sa cumpar o masina un Renault Megane din 2006 si ma intereseaza daca pot sa o las imatriculata asa cum o iau adica fac acte la fisc si tot dar vreau sa o las pe nr actual imatriculata sa nu o mai imatriculez eu si daca o pot lasa asa mai trebuie sa ii platesc taxa de mediu (timbru)? mersi FUNDA nu stiu daca am scris ceva gresit in legatura cu masina dar sunt incepator si nu stiu pls cine stie si vrea sa ma ajute mersi :*

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Faci un contract de comodat cu proprietarul si gata, dar trebuie sa fie si el deaccord

2 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Nu poti.

| Al99 a răspuns:

Nu este corect nici pentru tine si nici pentru proprietar.