| GeorgeOG19 a întrebat:

Vreau sa curat galeria de admisie la un a4 b7 1.9 tdi.Am curatat egr, vreau si galeria.Ma poate ajuta cineva cu un video sau cu instructiuni despre cum sa o demontez?

1 răspuns:
| Eugen80 a răspuns:

Galeria de admisie se poate curata si un spray care este compatibil cu senzorii pe carei ai pe admisie.
Daca poti, recomand servetele umede pe partea unde ajungi cu mana si in rest cu spray-ul de care iti spuneam.
Daca motorul merge ok, recomand sa nu te agiti pe admisia respectiva, pentru ca nu se compara fata de ce aveai in EGR si ai sanse mari sa nenorocesti vreun senzor.
Curata cu servetele cat poti, pune filtru de aer nou, motorina buna OMV scumpa si da-i talpa pe unde poti.