| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa imi aduc luna viitoare un golf 4 din Germania si sa o inmatriculez in Romania. Daca o inmatriculez masina luna viitoare iar la anul se va baga taxa aceea de poluare care au amanato anul asta eu va trebui sa mai platesc vreo taxa ?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Taxa de poluare a fost amanata pana anul viitor numai pentru masinile inmatriculate in Romania anterior anului 2007 si nu pentru cele care se inmatriculeaza pentru prima data in Romania, asa ca va trebui s-o platesti. Numai bine!