| alexro13 a întrebat:

Daca aduc anul acesta o masina din strainatate si o voi inmatricula in Romania la anul cand va intra in vigoare acea lege care a fost amanata privind taxa de poluare va trebui sa mai platesc vreo taxa ?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Din cate stiu taxa de poluare a fost amanata, pana anul viitor, numai pentru masinile inmatriculate in Romania anterior anului 2007 si nu pentru cele care se inmatriculeaza pentru prima data in Romania, asa ca va trebui s-o platesti. Numai bine!

| subfocus a răspuns:

Nu. oricum trebuie sa platesti acum taxa aia. dar la anul nu o sa o mai platesti inca o data.