| Bobby711 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar o mazda rx7 fd imi puteti da un site bun de unde as putea cumpara masini? Sa nu aud de olx sau okazii.

Răspuns Câştigător
| BJK1903 a răspuns:

Www.autovit.ro nu ai cautat? E un site foarte cautat

| Bobby711 explică (pentru BJK1903):

din pacate e o masina veche si nu prea se mai gaseste am cautat pe autovit si olx si okazii si nu am gasit nimic sad oricum apreciez ca ai incercat sa ma ajuti autovit pare un site bun voi mai astepta si poate ca va aparea un anunt cu ea acolo voi mai intreba lumea iar daca nu am noroc presupun ca voi incerca si in afara tarii chiar daca nu am idee cum o voi aduce in tara xD

7 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Sa nu auzi de olx?
Atunci ia-ti masina de pe strada ta, daca gasesti.
autovit.ro e site populat de dealeri, mai corect spus tigani samsari care aduc masini pe banda, le fac detailing si nu stii niciodata ce caruta obosita cumperi. Pe site-urile simple gasesti masini direct de la proprietari, dar daca nu vrei... Ia-ti de pe autovit, si roaga-te de tigani sa-ti faca rost de fiscal, ca sa-ti poti inmatricula rx7-le... Daca porneste.

| Bobby711 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Wow chill out am lovit un nerv sau ceva? ai luat teapa cu masina si iti descarci nervii aici? vrei sa stii motivul pentru care nu vreau sa aud de okazii si olx?
E simplu am cautat deja si nu am gasit nimic decat piese care bine inteles sunt inutile fara masina ori as putea sa rog tiganii tai sa imi fure masina bucata cu bucata ce zici? Pe autovit e doar rx8 deci nu e bun nici ala. Fd-ul e masina veche daca nu ma insel in 2002 a fost oprita productia deci e destul de greu sa faci rost de una. Zici ca e obosita? Nu ma fa sa rad vreau sa cumpar masina asta pentru simplul fapt ca o ador am deja un logan ce motiv asi avea sa dau o masina din 2010 pe una obosita din 2002 sau din 90. Oh ce e asta? Ah scuze ma striga contul meu bancar spunea ca am bani sa fac masina de la 0 atata timp cat am caroseria. Eu ti am cerut un site nu conteaza ce fel de site din ce tara e masina sau in ce stare e pentru ca o voi restaura. Data viitoare cand dai un raspuns incearca sa nu o mai faci pe grozavul smart ass. Ce rost are sa dai un raspuns in sila? Imi irosesti timpul oh dar bine inteles ca si tu iti irosesti timpul tau pretios nu? oh imi pare rau ar fi trebuit sa iti multumesc ca ti ai facut timp sa imi raspunzi la intrebare imi pare rau ca sa ma revansez fata de tine ce ai zice sa treci pe la mine sa iti arat ce masini am pe strada uhh ce zici? laughing

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Bobby711):

Pentru ce ma--sa ai scris poezia asta?
N-am luat teapa cu nici o masina, dar stiu targurile si tipurile de vanzatori, de mi-e si scarba sa mai merg cu cineva sa-l ajut sa-si ia masina.
Mi-am spus parerea despre vanzatorii autovit.ro, nu e nevoie sa imi explici de ce vrei tu rx7, sau ca ai Logan.
Daca vrei vopsit, sudat, indreptat, lumini ambientale, multimedia si alte cele, aici sunt. Pe strada la tine nu-s prea interesat, imi ajung alea de pe strada mea, si deja ma enerveaza alea din curte (rable de-ale clientilor, pe care nu stiu daca si cand o sa le faca).

| Bobby711 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Cum am mai spus mai devreme chill out. Mi se pare amuzant cum te enerveaza asa zisele rable ale clientilor nu ti a trecut prin cap ca poate nu le repara din cauza atitudinii tale? Esti nervos ca nu mai vine nimeni la tine sa isi "repare rablele"? E normal cine ar veni cu masina la un om care isi trateaza clientii asa ca tine. O tu mestere fara acele rable ai murii de foame asa ca fi mai respectuos fata de oamenii care te platesc. Daca tie ti se face scarba sa mergi cu ei sa isi aleaga masina mie mi s a facut scarba de aceasta conversatie. Cu cine crezi ca vorbesti? Stiu si eu prea bine ce masini se gasesc in parcurile auto de aceea prefer sa cumpar masina de la proprietarul ei nu de la un jegos de vanzator ce trebuie sa minta si sa fure ca sa isi vanda masinile. Ti am explicat de ce vreau sa imi iau masina aia ca sa iti demonstrez ca ai dat un raspuns tampit si lipsit de respect si politete crezi ca daca esti in spatele unui monitor trebuie sa renunti la bunele maniere si respectul fata de persoana cu care vorbesti? Nu ai pic de respect! Apropo inteleg ca romana nu e punctul tau forte insa pentru cultura ta generala o sa iti explic ce este o poezie fi atent si baga la cap ok? Poezia este o specie a genului epic care exprima mesajul artistic prin intermediul figurilor de stil si a imaginilor artistice. Poezia e structurata in versuri si strofe. Ea are rima si ritm. Presupun ca de asta te ai facut mecanic sau ce esti tu oh well cineva trebuie sa o faca nu? Nu zic ca e usor insa oricine poate sa o faca inclusiv eu sau oricine alt cineva daca chiar e interesat in asa ceva. Ai o parere mult prea buna despre tine iti ti nasul mult prea sus si intr o zi te vei impiedica.
Imi iau ramas bun de la tine sper sa ai o viata buna and stuff in fine eu o inchei aici tu daca vrei poti sa continui cu comentariile lipsite de respect poti sa ma insulti sau ce vrei tu da i drumul nu imi voi mai pierde timpul sa le citesc nu are rost. Daca tu consideri ca e absoluta nevoie sa continui prostia asta nu te opresc pana la urma nu eu sunt cel care iroseste timp si energie. Oricum bye bye

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Bobby711):

Mirosi a puradel.
Nu ti-am citit tot mesajul, am renuntat acolo unde am vazut ca nu folosesti semne de punctuatie, dar te trezesti sa dai lectii de limba romana.
Cat despre atitudine si ce ai scris pe acolo... Se pare ca nu e 'chimie' intre noi. Mie mi se pare ca te dai prea destept, si nici n-ai logica.
Nu cred ca tanjesc dupa clienti care aduc masina aici, afla ca e scump sa o fac, apoi nu si-o mai iau nici inapoi. Alea nu imi aduc nici un profit. Stiu ca degeaba iti explic, dar poate pe viitor ai sa te gandesti si la asta.
Iar cu lipsa de clienti, bunul simt, si felul de a vorbi... Uita-te putin cate raspunsuri castigatoare am doar aici, pe un site de 'diverse', si gandeste-te cum ma descurc in realitate, cu toate sculele la mana, garajul meu, si meseria aleasa din placere.
Daca scrii mult nu dai dovada de inteligenta, dimpotriva.
P.S.: Daca renuntam la respect, erai deja jignit, si nu mai stateai sa scrii tot carnatul ala inutil de cuvinte derapate.
Bafta in cautarea masinii, si vorbeam serios, eu chiar te astept la un mic "tuning", nu ma laudam ca sa impresionez pe cineva. E doar reclama.

| TrăieşteClipa a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

A vazut masina in vreun videojoc expirat si acum este suparat ca nu a gasit-o pe Olx din prima.
Sunt sigur ca si daca ar gasi-o nu este in stare nici sa-i porneasca motorul.
Cu Joystick-ul este simplu.

https://www.youtube.com/watch?v=HWFo4d1Q9Ao