| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un bmw seria 3 modelul acela din 2006..intrebarea mea este daca merita. e greu de intretinut? mai am de ales dintre bmwul aceste si un passat b6...care merita? bugetul este undeva pe la 8000 de euro

2 răspunsuri:
| Celcareajuta a răspuns:

Dintre cele doua as alege BMW cu conditia sa dau pe el sub 7000 (ca sa am 1000 de surprize) si sa am un istoric verificabil (km sub 150k in ro sau sub 250 in de). E riscant cu masinile SH la cate smecherii se fac big grin

Eu m-as orienta la un A4 B7 tot in aceleasi conditii mentionate anterior.

Daca ai masini din surse sigure gen rude/prieteni ia BMW-ul fara sa stai pe ganduri.

| VenomMMA a răspuns:

Orice masina peste clasa medie este mai greu de intretinut. Dar... atata timp cat ai bani sa-ti cumperi un BMW, cred ca ai bani si s-o intretii. Nu te costa sute de milioane pe an. happy