| tavi1998 a întrebat:

Salut as vrea sa va întreb ce părere aveți despre, BMW seria 1 an 2012, 116 cai modelul sport line Diesel. As vrea sa imi cumpar si vreau sa stiu daca este greu de întreținut si daca se strica repede.

Răspuns Câştigător
| Horusss a răspuns:

Este super masina, cat despre faza cu stricatul este BMW deci raportul calitate-pret este super, e adevarat ca piesele sun putin mai scumpe dar crede-ma ca merita.

1 răspuns:
| Ilie_Razvan_Adrian_1968 a răspuns:

La cca 80-100k km, cade turbina, costa vreo 90 milioane minim, ajunge si la 120 milioane depinde ce trebuie remediat, iar daca nu e in garantie sau noua, ia-ti benzinar, e mai ieftin de intretinut si mai fiabil, consumul e cu 2-3 litri mai mare dar e confort maxim, fara trepidatii, ok!