| 21ACCESS a întrebat:

Vreau sa imi iau un golf V. optez pentru motorizarea 1.9 105hp. ma intereseaza sa scot consumuri mici cu ea. dar ma intrebam: ce ar fi sa imi iau 2.0 tdi 140hp? care ar fi o motorizare mai bine? am inteles ca 2. 0tdi nu prea sunt reusite din 2005-2007, nici la consum, nici la fiabilitate..astept pareri!

4 răspunsuri:
| AgathaRo a răspuns:

105 cai 1.9 are fratele meu in 6+1 trepte, consumul la drum lung pe autostrada o scoti si la 4.3, 4.5 Daca are pilot automat deja ai un avantaj din punct de vedere al consumului.

| 21ACCESS explică (pentru AgathaRo):

Incerc sa caut si eu in 6 trepte, dar nu prea sunt..am gasit un model pana acum in 6, dar e cam varza..cred ca o sa raman la 1.9, 5+1. mersi!

| GutuvanMorgan a răspuns:

Cu cat iti iei o masina mai puternica, iti creste si consumul.Si nu vrei sa te faci de rusine sa mergi cu masina cu 40km/h pe autostrada ca sa nu-ti urci consumul, nu-i asa? aia de 105 cai e super ok.Bafta

| 21ACCESS explică (pentru GutuvanMorgan):

Eu stiu ca fiecare cal inseamna consum in plus, dar poate are cineva mai multa experienta cu privire la aceste 2 motoare si imi da mai multe informatii precise. mersi!