| Alexandru_Stefan_1999_IezU a întrebat:

Vreau sa inmatriculez si eu masina, am făcut fiscal la ea tot, dar pe talon nu o am înstrăinata. Cel de la care am cumparat masina nu a mai inmatriculata si talonul e pe numele fostului proprietar dinainte dansului. Cine trebuie sa imi semneze talon dintre cei 2? Tin sa precizez ca ii cunosc pe ambii proprietari.

1 răspuns:
| Simpatic a răspuns:

Parerea mea, dupa o logica pe care o argumentez dupa cum urmeaza, este ca pe talon trebuie sa scrie instrainat catre xulescu nu cel care ti-a vandut tie masina ci proprietarul anterior! Acolo se va trece data la care primul proprietar (in speta noastra) a incheiat contractul de vanzare -cumparare cu cel care ti-a vandut tie masina. Sa nu uite sa semneze apoi acolo in acea rubrica destinata semnaturii.
Ar trebui sa ii bati obrazul celui care ti-a vandut masina, el nu a facut acest demers mai mult ca sigur pentru ca la data la care a achitionat el masina inca se platea taxa de mediu!