| ChiritaAurel a întrebat:

Vreau sa inmatriculez un autoturism din Bulgaria pe Romania, am procura dar nu este pe numele meu si actul de vanzare-cumparare este de la ultimii doi proprietari, cum procedez?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu poti inmatricula masina daca n-ai un act de proprietate, cum este contractul de vanzare-cumparare, in care tu sa figurezi drept cumparator.
Incearca sa inchei un contract cu cel care figureaza in acte ca ultim proprietar si apoi o sa-l poti inmatricula.