| Stancu_Marius_1974 a întrebat:

Am o masina inmatriculata in Bulgaria. Masina nu este pe numele meu. Am procura notariala data de proprietar in care se specifica, ca pot vinde masina, pot sa o inmatriculez in tara in care doresc, ma reprezinta in fata autoritatilor vamale si a politiei. Am absolut toate actele masinii.
Intrabarea este: Pot sa inmatriculez masina in Romania cu aceasta procura? Am cautat pe mai multe site-uri dar nu am gasit nimic. Pe cateva site-uri specifica, ca trebuie sa am contract de vanzare-cumparare.
Multumesc anticipat.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu poti s-o inmatriculezi pe numele tau. Va trebui sa inchei contract de vanzare-cumparare cu proprietarul din acte.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ca sa o poti inmatricula pe numele tau aici ai nevoie de un contract de v-c