| DEXTER666 a întrebat:

Vreau sa maresc performantele unui motor bmw m60 v8 4000cc care este montat pe un e30. Pe dyno imi scoate 270cai acum, motorul de fabrica avand 282. Se poate monta turbo pe un astfel de motor aspirat? Merita sa transformi un motor aspirat in turbo? Ce pot face sa il aduc la macar 350cai? Ma gandeam la o restaurare completa cu piese noi si ranforsate in primul rand.
Atept pareri!

3 răspunsuri:
| WPP a răspuns:

Cred ca raspunsul tau il vei gasi la www.wpp.ro!

| Dei17MI a răspuns:

Se poate cu un calculator daca esti din Suceava de duc eu undeva ti--o face bine si ieftin

| Deaththekid129 a răspuns:

Incearca si un tuning al computerului de bord in unele cazuri poti mari puterea cu pana la 60 cai putere sau chier mai mult fara sa bagi nici o piesa in masina eu am incercat cu o skoda octavia si mi-am marit puterea motorului cu 59 cai putere, eu am facut asta acasa pentru ca am cablu de diagnostiacare si program dar cel mai bine e la un service specializat cu acest tuning si cateva piese poti ajunge peste 360 cai putere chiar mai mult, nu sunt un expert in asta dar ma pricep destul de bine.
Bafta.