| 1a1l12z a întrebat:

Vreau sa-mi cumpar un Ford mondeo 1.8 16v 125 cp af 2003 dar nu stiu nimic despre masina asta as ruga posesori sa-mi dea un sfat ii fiabila masina? cat consuma? distributia ii pe lant? cat costa intretinerea? sau sa aleg un opel astra coupe 1.6 101 cp af 2003

1 răspuns:
| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns:

E misto masina dar consuma 12 in oras si probabil 13 in Bucuresti. Pe sosea ia in jur de 8.
Nici nu se compara Ford Mondeo cu Opel Astra. Opel Astra e la nivel de Logan.