| 111974 a întrebat:

Vreau sa-mi cumpar un scuter electric harley de 1500w limitat la 25km nu detin permis si are decat factura la el nu are coc si as vrea sa stiu daca se inscrie la primarie si daca ma opreste politia cum pot dovedi ca e limitat la 25km.va multumesc.

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Din doua acte ce trebuie sa le depui la primarie:
"dovada efectuării inspecției tehnice periodice potrivit legii, excepție făcând vehiculele cu tracțiune animală*
atestat tehnic din partea Registrului Auto Român (copie color) din care să rezulte că vehiculul nu se supune omologării / eliberării Cărții de Identitate a Vehiculului, în conformitate cu prevederile reglementărilor privind omologarea individuală, eliberarea cărții de identitate și certificarea autenticității vehiculelor rutiere (RNTR-7) aprobate prin OMTCT, NR. 2132/2005 (R.A.R. – nr. tel. unic și programare – 021. 9672);
act justificativ din care să rezulte sarcina maximă autorizată, serie motor, serie șasiu, culoarea utilajului și numărul de inventar
dovada de plată a contravalorii certificatului de înregistrare, precum și a plăcuțelor cu numerele de înregistrare".
Daca ti-l inmatriculeaza la primarie automat asta dovedeste ca este sub.