| Drifterx500 a întrebat:

Vreau sa-mi iau o masina hatchback cu un consum redus si nu stiu care e mai bun, sunt incepator.
Buget 2000 euro maxim, astept recomandarile voastre.

2 răspunsuri:
| siriusblack98 a răspuns:

Eu iti recomand Skoda Fabia 2 break diesel.La banii aia o iei si din 2007.Ca si consum este recunoscuta oficial ca se incadreaza printre cele mai economice masini iar piesele sunt de asemenea ieftine.Masina este prietenoasa cu incepatorii dar singurul dezavantaj este ca nu are decat 3 pistoane si e 1.4 deci este ''puturoasa''.

| Sarcopt a răspuns:

Opel corsa
VW polo