| ColT a întrebat:

Va salut... Ce masina ma sfatuiti sa imi cumpar cam la 2000 de euro? una mai bunicica si cu consum cat mai redus. astept niste pareri ( Multumesc)

11 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Clar Golf 3! Vad ca s-a invatat si pe aici lumea la cati am vandut Golfuri sa le recomande. Eu am avut unul acum 2 ani din `96 si l-am dat in 2009 la 710.000 de km, intr-adevar segmentasem motorul la 378.000 de km dar am mers cu ea destul de urat si de aia mi-a rezistat decat atat motorul dar daca nu o alergi sa mergi numai cu 130-150 cum mergeam eu cu siguranta in duci in 500.000 de km si apoi cere segmentare + ce mai schimbi consumabile, o bucsa, un telescop, uleiuri, o curea de distributie, mai bagi niste freon si chestii din astea!

| ionutz03 a răspuns:

Un golf 3

| RANGE a răspuns:

Toata lumea golf...de ce golf romanul a ramas doar cu impresia ca masina nemteasca e cea mai buna. golful 3 mi se pare o masina super urata si veche in adevaratul sens al cuvantului o tinichea, ia ti orice in afara de golf3

| RANGE a răspuns:

Sunt prea vechi golfurile

| jstme a răspuns:

Ai sa razi dar iti recomand cu caldura un bmw 316...la un stil de mers economicos chiar consuma putin(5-7).Asta iti spun din experienta.(am unu si il alerg zi de zi cel putin 100 de km...fac naveta!)Daca mergi usor cu ea si nu te dai la dansa nu consuma.Sau un fiat punto 1.2 papa putin de tot

| Carton a răspuns:

Dupa parerea mea, Golful e una dintre cele mai misto masini pentru "tineret", la fel ca ionutz, iti recomand un golf second hand.

| bobinyo a răspuns:

Golf3 e ok k aspect.dar totusi e cam batran..mai bine un logan intretinut.

| mario1991 a răspuns:

Golf 4 finamiu a gasit golf 4 1999 la 1 800 euro

| Goldie a răspuns:

Opel zafira super-ofertahttp://cautare.mobile.ro/......tails.html

| Bytza91 a răspuns:

Salut eu cind am luat permisu am mers un an jumate cu un ford focus 2002 in 2 usi cu 1.8 diesel iti ia intre 4.5 pina la 6.5 daca mergi normal daca te dai la el iti ia si 7-8.Si un focus il gasesti pe la 2000.