| QRazvy a întrebat:

Vreau sa montez un subwoofer pe masina. Am un logan 2019. Ce imi recomandati? Eu as vrea sa pun un jbl s2-1224ss cu o statie gx-a3001, pachetul de pe cel.ro ca e mai convenabil la pret.

1 răspuns:
| Eugen80 a răspuns:

NU este ok.
Statia are RMS 200 W si wooferul are rms 275 W
cauta ca situatia sa fie invers! statia mai puternica cu cel putin 10% decat wooferul!
Sa dai 1.130 lei pe un woofer si o statie si mai trebuie si kit de alimentare si mufe si poate alta borna la baterie... mi se pare mult.
Recomand sa cauti pe OLX, ai sanse mai mari sa gasesti ceva mai bun la un pret mai bun. 250 W rms nu e mare treaba intr-o masina decat daca e de calitate.
Eu am Bose din fabrica, 6x30w + 50w si se aude belea, dar a si costat 2000 de euro in plus la masina.
Nu uita, inainte de instalare ar fi bine sa fac si o mica isonorizare in portbagaz, sa fixezi mult mai bine numarul si tot ce ai pe acolo pentru ca vor zdrangani toate si pierzi puterea acustica repede!