| iosivboss1234 a întrebat:

Vreau și eu permis de conducere, cum fac sa iau permisul?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca ai varsta necesara pentru categoria pe care o vrei si esti apt psihic si fizic faci o scoala de conducere si sustii examinarea (probele teoretica si practica).

suntserios
| suntserios a răspuns:

Te înscrii la școala de șoferi și după dai examenele

| ReddY25 a răspuns:

Înveți

| sweetys a răspuns:

Daca ai 18 ani, sau aproape, te inscrii la scoala de soferi, faci cursurile de legialatie si orele de condus, plus dosarul medical, inveti pentru examenul teoretoc, il dai, il iei sau nu (daca nu il mai dai pana il iei) dupa ce ai luat teoreticul dai proba practica. Si bam ai si permis.