| AlinB10 a întrebat:

Buna ziua, dragi prieteni!
Am o întrebare, sunt din România și vreau sa ma stabilesc in Spania, dețin permis de conducere in România, dacă ma stabilesc in Spania, trebuie sa imi schimb permisul?
Dacă da (unde, ce fel de permis de conducere trebuie sa dețin)

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Https://bit.ly/2YaMqls

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca obtii rezidenta intr-o tara trebuie sa schimbi si permisul
e doar o preschimbare birocratica nimic mai mult.

| AlinB10 explică (pentru suntserios):

Ce înseamnă rezidenta si unde trebuie sa imi schimb permisul dacă obțin aceasta rezidenta

| suntserios a răspuns (pentru AlinB10):

Rezidenta inseamna ca locuieste legal acolo si ai acte pentru asta.
Habar nu am unde trebuie sa il schimbi. la echivalentul lor al directiei pentru permise.

| mihai69 a răspuns:

Nu.