| catalin030 a întrebat:

Vw Golf 7 R-line DSG 1. 6TDI 2013(173k km) sau BMW Seria 1 118d 2014(137k km) chiar nu stiu ce sa aleg. Pareri?

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Prima mea sugestie e ca niciuna nu are km reali, ci mult mai multi, cu mult!
As cumpara masina cu cutie automata doar daca ar fi noua nu de alta dar o cutie automata nu o repara orice nea costica.
Daca sursa e de incredere da cutia automata e mai performanta si mai placuta.
Dintre cele doua as alege Golf cu R line ca imi place mai mult dintre aceste modele.
Cum o spun pe toate topicurile cu si despre masini sh, iti asumi un risc poate sa fie buna masina sau cu vicii, nu degeaba si pretul este mic comparand cu una noua, de aceea uita cumparatorii de ceea ce se numeste uzura.

1 răspuns:
| catalin030 explică:

Ambele sunt automate. Caut o masina de oras care nici sa nu rupa la consum. Daca mai aveti si alte sugestii, lasati aici.