| Ciompârla a întrebat:

VW Polo Gti 1.6 125cp din 2001 sau Ford Focus 1.8 din 2002? Si de ce ai recomanda ca prima masina?

4 răspunsuri:
| emoboy a răspuns:

Focus,deoarece are suspensie independenta si discuri pe spate, e mai stabila si mai manevrabila + spatiu mai generos.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Polo e un gunoi instabil, in care incape exact o blonda + poseta, iar Focus o masina de familie, nu tocmai usor de parcat, cu motor diesel foarte economic.
Au destinatii total diferite.
Ca prima masina, in functie de experienta, recomand de la Opel Astra 1.2-1.4-1.6, pana la Dacia Logan sau Opel Corsa C. In functie de persoana, buget, necesitati si mai ales zona in care urmeaza sa fie folosita masina.