| farryx a întrebat:

Yamaha raptor 660 sau raptor 700? care e mai buna dintre cele doua? tin sa mentionez ca vreau sa o inmatriculez la politie, deci. care ar fi mai buna si pentru stradal? nu doar in offroad.

Răspuns Câştigător
| alexbos2 a răspuns:

Pai eu zic ca un atv de 300 iti e suficient cu tractiune fata spate.Al meu de 125 pe unde m-am dus cu el nu pot sa zic ca nu m-a urcat indiferent de teren si umezeala.Din ce zici tu 700 e putin cam mare.Un 300-400 ti ar fi suficient.Dar faci ce vrei.Nu neaparat motorul mare te urca pe dealuri si asa si tu trebuie sa stii cat de cat dar asta se invata

4 răspunsuri:
| alexbos2 a răspuns:

Acum depinde si de buget.Dar un motor cu o capacitate cilindrica mai mare cu siguranta trage mai bine si e mai "aspru".Mai ales daca e pe injectie e mai bun.Stradal,daca e motor mai mic->consum mai mic, si invers cu motorul mai mare->consum mai mare.In cazul meu mie imi plac motoarele mari care sa faca zgomot indiferent de consum.Este alegerea ta.

| farryx explică (pentru alexbos2):

Sunt in dilema pentru ca sunt de capacitate oarecum asemanatoare, doar ca difera anul foarte mult si automat...si tehnologia de pe ele. daca ai cunostinte ce detin astfel de quad-uri... anunta-ma te rog

| alexbos2 a răspuns (pentru farryx):

Nu am cunostinte, dar eu am un atv 125cc merge foarte ok, trage bine, tractiune spate. Daca il poti cupla si pe fata si pe spate atunci e foarte ok.Dar prin oras nu ti trebuie 4x4 doar off road si nu tot timpul.Eu ma descurc si cu tractiune spate. Tine cont si de treaba asta cu cuplatul fata spate.Este un mare plus mai ales ca e motor de 700.

| farryx explică (pentru alexbos2):

Eu stau la vreo 25km de cel mai apropiat oras (valenii de munte) si am in mare parte drum montan, serpentine, linii drepe, teren perfect de offroad..am cam de toate laughing) si de aceea ma orientez la ceva mai mare

| alexbos2 a răspuns (pentru farryx):

Pai eu zic ca un atv de 300 iti e suficient cu tractiune fata spate.Al meu de 125 pe unde m-am dus cu el nu pot sa zic ca nu m-a urcat indiferent de teren si umezeala.Din ce zici tu 700 e putin cam mare.Un 300-400 ti ar fi suficient.Dar faci ce vrei.Nu neaparat motorul mare te urca pe dealuri si asa si tu trebuie sa stii cat de cat dar asta se invata