| Pîrvu_Andrei_1998 a întrebat:

Ziua buna, am si eu o intrebare legata de inmatricularea unui vehicul, deci : vreau sa cumpar o motocicleta proprietarul imi ofera toate actele si fiscal binainteles, dar a pierdut numarul de inmatriculare, eu daca o cumpar o pot inmatricula? Sau ce trebuie sa fac pentru a o inmatricula este o procedura speciala sau se percepe o taxa pentru numarul pierdut si asta e tot? Multumesc!

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se poateb inmatricula. Ia de la vanzator o declaratie prin care acesta declara ca el a pierdut numarul de circulatie, declaratie facuta la un notar public.