| mmegadeth a întrebat:

Inmatriculare masina

Urmeaza sa cumpar o masina cu nr. de Germania, ce taxe trebuie sa platesc pentru a o inmatricula daca masina are deja taxa auto platita? Va multumesc!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Fii mai clar, ce taxa auto are platita si in ce tara?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca are numere de Germania nu prea are cum sa aiba taxele romanesti platite.

| mmegadeth explică:

Proprietarul actual spune ca taxa de mediu e platita acum o sa vad daca are si chitanta. Totusi eu nu ma prea pricep sunt fata :D si as vrea sa stiu cum inmatriculez masina? unde trebuie sa merg? cam cat o sa ma coste toata povestea cu inmatricularea? Asta este masina in cauza http://www.autovit.ro/volkswagen-passat-C30416745.html. La service nu reuseste sa ii faca diagnoza da o eroare, imi puteti explica de ce? care ar putea fi cauza? Multumesc anticipat!