| MissDelevingne a întrebat:

10 trucuri de frumusete primesc fundahappy

Răspuns Câştigător
| pitika_1557 a răspuns:

1. Aplica fond de ten pe buze inainte de a folosi gloss/ruj. Va rezista mai mult.
2.Pentru o curatare a fetei, nu este neeaparata nevoie de baia de aburi pentru a indeparta surplusul de grasime. poti tine pe fata 10-15 minute un prosop cald.
3.Pentru unghii albe si curate,dupa baie, taie o jumatate de lamaie, si freac-o de unghii.
4. Dupa ce mainile tale au intrat in contact cu apa, aplica un strat subtire de crema. Vei avea maini mai catifelate.
5.Pentru a scapa de matreata, amesteca un galbenus de ou crud cu cateva picaturi de lamaie, si aplica-l pe radacina. Lasa-l sa actioneze 10-15 minute apoi indeparteaza-l cu apa rece.
6.Cu ajutorul zatului de cafea poti scapa de celulita.Maseaza timp de 10 minute apoi indeparteaza-l cu apa calduta.
7.Albusul de ou este folosit ca antirid. Il aplici peste riduri, si masezi usor, apoi il indepartezi cu apa calda.
8.O alta masca pentru cosuri este cea din cateva picaturi de miere amestecate cu cateva aspirine pisate. Cu ajutorul mastii indepartezi si celulele moarte.Il lasi sa actioneze timp de 15 minute, apoi il indepartezi cu apa calduta.
9. Nu sta niciodata cu picioarele incrucisate, opreste circulatia sangvina, si astfel poate aparea celulita.
10.Pentru a usca un cos, aplica pasta de dinti.vei vedea ca a doua zi nu este nici umflat nici rosu.

BONUS:
11; x : Pentru stralucirea unghiilor, aplica putin fixativ peste ele, vei vedea ca sunt exact ca si cum ai fi venit de la manichiura:d.

FUNDITA?batting eyelashes