| RibbellaaInk a întrebat:

Ai aceleasi rezultate daca te bronzezi la soare ca cele care te bronzezi la solar? Adica.e pielea mai bronzata daca te bronzezi la solar decat la soare?

2 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

La solar pielea iit este atacata si prajita. La soare, intre orele corespunzatoare de plaja, poti sa te bronzezi frumos, sa tina si sa arati superb + eviti bolile de piele.

| Derpina3105 a răspuns:

Depinde cat de mult te bronzezi la soare. daca stai 3-4 ore, atunci da.
dar nu-ti recomand solarul, deoarece :
1. e scump
2. ai mari sanse sa te faci neagra ca o cioara
3. este foarte periculos. cu ultravioletele (cred) si bla bla bla. adica poti sa faci cancer de piele. chiar nu merita