| anonim_4396 a întrebat:

Ce ați prefera: multe haine, dar de calitate îndoielnică sau puține, dar calitative, de exemplu cate 4-5 piese din fiecare (4 perechi de blugi, 4 geci de primăvară?

Răspuns Câştigător
| literallythesamebruh a răspuns:

Păi nu știu, tu la ce te referi prin "calitate îndoielnică"? Poți găsi haine bune și la prețuri mici, nu la cele mai mici prețuri, dar care rămân în continuare rezonabile pentru omul de rând.

20 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cand eram tanar, de varsta voastra, erau blugi straini rar de tot.
Erau doar 4 marci mari si late in Romania: Levi's, Wrangler si Lee Cooper. A patra era vestita fabrica de la Bacau cu un cap de bour pe eticheta. Prietenul meu cel mai bun era grec, apatrid, si primea blugi straini si tigari Papastratos din Grecia. El primea blugi pe marimea lui si de mine nu se potriveau fiind mai inalt. Atunci luam etichete de la el ( de la cei uzati) si le schimbam pe cele romanesti. Blugii romanesti erau 110 lei. Cei straini porneau de la 4-500 lei in sus. Ii vindeam cu 250 - 300 lei si nimeni nu se prindea. Concluzia: multe lucruri sunt importante doar datorita fatadei si reclamei. Te imbraci cu ce te prinde si esti tu lejer.

| RAY a răspuns:

Puține haine dar de calitate și așa și fac

| Violleta2022 a răspuns:

Prefer hainele de calitate.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

O pereche. Să fie comode la purtat. Alea pentru nuntă și îmmormântare le țin în dulap.

| dullcat a răspuns:

A doua varianta.Iar 2-3 geci pe sezon sunt oricum suficiente.

| relian a răspuns:

Dillcat ca de obiocei bate cimpii laughing la ea daca un produs este facut intr-o tara saraca, ala nu-i de calitate laughing sa vezi ce gindire inapoiata are, mai inapooiata ca a tarilor alea sarace laughing

Sa ii spuna careva sa nu mai semnalizeze ca se faca de **** peste tot, mai tot ce scrie numa timpenii, sa mearga sa dea cu matura pe undeva, astea nu-s de ea laughing

| Hyperion7 a răspuns:

A doua varianta
Motivul:Oricum nu prea mă sparg in figuri cu moda.
Prefer ceva simplu, comod și la îndemâna, decât o garderoba mare, dezorganizată și cu multe haine pe care probabil nu le voi mai purta vreodată

| Emma30555 a răspuns:

Calitatea o apreciez singura după cum arata cum se așează pe mine. Eu sunt genul de femeie care iubește moda, hainele, îmi cumpăr multe, nici nu prea apuc sa le port, e un fel de viciu sa zic asa, dar pur și simplu îmi plac. Îmi cumpăr lucruri calitative, de brand dar nu obligatoriu, pot fii simple haine din Mall la preturi rezonabile. Când ești foarte tânăr și arăți foarte bine vine bine orice, după o vârsta o femeie se uita mai mult la calitate fiindcă se așează altfel hainele, se vad altfel și în plus își permite financiar mai mult.

| dullcat a răspuns (pentru Emma30555):

Chestiile de brand/firma nu inseamna obligatoriu calitate.Tot in aceleasi fabrici din tari sarace sunt produse.

https://www.youtube.com/watch?v=rwp0Bx0awoE&t=371s

| Emma30555 a răspuns (pentru dullcat):

Știu ca nu înseamnă neapărat calitate, am constat asta. Doar ca au ceva care fac diferența, adică cad altfel pe corp, dar nu este valabil pentru orice articol. Hainele trebuie văzute și probate. Nu cumpăr pentru brandul în sine ci pentru croiala mai degrabă și material. Cumpăr de la o anumita firma pentru ceea ce mi se pare mie ca ar fi diferit.

| wildthing a răspuns:

Ce inseamna "calitate indoielnica"?

| StoicAnalysis a răspuns:

Ambele. De purtare pe acasa, niste haine de calitate medie spre joasa, mai ales pentru pentru tot felul de munci care ar putea afecta hainele.
Si haine de calitate inalta pentru a iesi in oras, sau orice munca ce necesita o tinuta curata si la moda.

| DeMicUnC?l?tor a răspuns:

Atăt timp căt stă bine, prețul și firma sunt irelevante.

| Ilovedinero a răspuns:

Calitatea este mult mai importanta drcat calitatea.4 perechi de blugi care stau bine pe mine merg mult mai bine decst 60 de unica folosinta.

| Celestina003 a răspuns:

Nu contează atât timp cât îmi place cum arată pe mine

| MAteiLaAjutat a răspuns:

Quality over quantity.

Răspuns utilizator avertizat
| DoubleSpacyDaddy a răspuns:

Cat mai multe si cat mai degalitate Gucci Armando chestii de brand/firmă, nu-mi iau nici putine ca brokies si nici de calitate slab.

| dullcat a răspuns (pentru DoubleSpacyDaddy):

Chestiile de brand/firma nu inseamna obligatoriu calitate.Tot in aceleasi fabrici din tari sarace sunt produse.