| starstar a întrebat:

Am auzit ca uleiul de argan este bun pentru par, dar cum se foloseste, dupa spalare?

6 răspunsuri:
| bfvhjcv a răspuns:

Il folosesti inainte de a a-ti spala parul. Ori iti faci o masca, ori il aplici pe jumatatea parului, pana la varfuri si iti invelesti parul intr-un prosop.Stai asa ~1h, dupa care te speli bine, chiar de 2 ori samponezi.
Iti recomand sa nu mai folosesti nici un balsam sau vreo masca din comert dupa ce ai aplicat uleiul de argan deoarece ele contin prea multe chimicale si alte substante nocive.

| Bondarel99 a răspuns:

Ori iti faci o masca cu ulei de argan si galbenus de ou si ce mai vrei tu sa pui pe care o aplici pe parul uscat si o tii cateva ore apoi te speli normal pe cap ori dupa ce iti speli parul iti aplici pur si simplu putin ulei de argan pe jumatatea de jos a parului si il intinzi usor cu o perie dupa care te usuci cu feonul.
Ambele variante sunt bune, dar daca parul tau e mai degradat si despicat destul de rau fa-ti masca.

| KiSsRoSsE a răspuns:

Se foloseste inainte sa te speli pe cap.Il aplici pe tot parul(si la radacina) si il lasi cat de mult posibil.Incearca sa-l tii minim 2 ore sau chiar peste noapte daca poti.Asa isi va face treaba mai bine, si iti va hidrata parul mult mai in profunzime. Daca vrei sa il folosesti dupa spalare pune 2-3 picaturi in palma(depinde de lungimea parului), freaca-ti palmele si trecele prin tot parul.Vei avea parul stralucitor si moale.Incearca totusi ca dupa spalare sa nu aplici prea mult...parul v-a avea aspect neplacut. big grin

| AlexandraPrincess a răspuns:

Masezi parul cu el, apoi clatesti (te spli cu sampon) happy

| LadyMelian a răspuns:

E important sa te speli si sa te clatesti bine pe cap dupa ce il folosesti pentru ca iti lasa parul uleios si cu aspect de murdar.

| ioanaAn a răspuns:

Il aplici la radacina inainte de spalare si il lasi un timp indelungat sa actioneze! Nimic complicat.