| anonim_4396 a întrebat:

Am făcut niște cursuri de Cosmetica și am diploma, vreau sa ma angajez intr-un salon dar îmi este oarecum teamă și nu sunt prea sigura pe mine de exemplu nu stăpânesc foarte bine pensatul și epilatul. Credeți ca dacă greșesc ceva pe o clienta ma poate da in judecată, sau voi fi concediată pentru ca salonul pierde clienți?

2 răspunsuri:
| Anonimmaaa888890 a răspuns:

Timp de o saptamana-doua incearca pe o prietena/mama/bunica, cineva apropiat, si apoi vei prinde experienta. Te poate da in judecata clienta daca-i scoti ochiul, dar in rest nu=)

| Mopmop a răspuns:

La interviul pentru o posibila angajare spui ca nu ai experienta. Daca dai de patroni intelegatori (ar trebui sa fie o regula generala) in cazul angajarii te vor pune alaturi de o persoana calificata care sa iti arate ce si cum. Fii increzatoare! Nimeni nu a inceput stiind totul la perfectie!
Succes iti doresc!