| Ririru a întrebat:

Am foarte multe puncte albe pe fata ( ca cele negre, doar ca sunt albe ca niste cosuri dar nu cosuri. Niste umflaturi si cand le scoti iese alb) a mai avut cineva? Cum a scapat de ele?

3 răspunsuri:
| djdani2010 a răspuns:

Eu am avut cosuri negre pe nas, ma dadeam cu spirt si imi treceau.
nu apelez la diverse creme.

| JustAaGirl a răspuns:

Pai uite niste "ajutoare"naturiste
Bicarbonatul de sodiu- Il poti folosi ca un scrub pentru a exfolia pielea moarta, te scapa de cosuri, puncte negre etc. Si il poti lasa pe fata 10-15 minute sa actiuneze. In palma pui putin praf de bicarbonat cu (,) cateva picaturi de apa si doar aplici acea pasta

Argila-Are efecte si ea foarte bune pentru fata. La fel intr-un bol adaugi argila (2-3 linguri cred) si apa incat sa obtii o pasta. Pui amestecul pe fata pana se usuca apoi clatesti.
Cu ajutorul argilei si a mierii, si sucului de lamaie si scortisoara poti face o masca mult mai hranitoare.
-Nu uita sa te speli pe fata dimieata si seara, si sa te demachezi mereu
-Poti cauta diferite articole despre proprietatile argilei, mierii, bicarbonatului etc
Sper ca te-am ajutat,
Pa, pa :*

| IonutStefan96 a răspuns:

Nu apela la diverse creme sau tratamente naturistice! Du-te la un Dermatolog!