| Denis_1354 a întrebat:

Am fosta la dermatolog si de 4 luni fac tratament cu rouacutane si cu multe creme.
doctorul dermatolog mi-a spus cand nu mai imi iese nici un cos o sa fac peeling chimic
in ce consta peeling chimic?( am vazut ca costa 250 lei)
am inteles ca mi se ia un strat de piele si nu o sa mai am pete( pete care sau format dupa trecerea cosurilor)
doare?laughing si ce imi face? cat trebuie sa stau in casa? daca trebuie sa stau in casa un timp? daca fac peeling lunile astea la vara pot sa ma duc la strand?big grin
dupa ce termin cu tot o sa mai trebuiasca sa ma mai dau cu vreo crema?

5 răspunsuri:
| Irinna a răspuns:

Nu doare, te va pisca doar putin de tot, te va da cu o crema pe fata care curata pielea, cam o zi vei sta in casa, ca iti va fi pielea rosie.in rest iti va mai explica doctorul ce vrei sa stii.
Oricum nu`ti fie frica, pentru ca nu doare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Denis te rog sa imi spui si mie unde ai vazut cu 250 de lei ca m-ar interesa si pe mine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca faci tratamentul asta trebuie sa renunti la dulciuri la grasimii si nu trebuie sa stai la soare iar in caz de vei sta o sa trebuiasca sa folosesti niste creme. oricum mai bine nu l-ai face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu acum fac tratamentul cu autovaccin si peste 15 zile incep tratamentul cu rouaccutane, dar nu trebuie sa iti fie teama pentru ca nu doare, insa trebuie sa ai acordul medicului.

| andrei57 a răspuns:

Eu zic sa nu te joci cu tratamentul asta de acnee.Roaccutane este un medicament foarte periculos, am suferit si eu cu mult timp in urma de acnee si nu am vrut sa il administrez dupa ce am citit lista lui de contraindicatii. Efectele benefice erau trecute undeva intr-un colt pe un rand iar cela adverse pe o pagina si jumatate ...Plus ca iti trebuie sa ti si un regim adica adio dulciuri, bauturi fast food si multe altele ...Ar fii mai bine sa iti intrebi medicul!