| AndreescuIoana1993 a întrebat:

Am o intrebare destul de ciudata: Daca adaugi colorant alimentar intr-o vopsea Henna poate ca parul sa prinda culoarea COLORANTULUI?

1 răspuns:
| minrest a răspuns:

Ciudata intr-adevar, dar copiii pun intrebari bizare, asa ca nu e suparare; e bine cand intreaba. Chiar daca, intr-adevar, culoarea colorantului se amesteca cu cea a vopselei, iese o porcarie din orice punct de vedere. Ca sa ai macar sansa sa iasa bine, trebuie sa folosesti produse proiectete special pentru scopul tau.