| Skullder a întrebat:

Am o prietena care vrea sa se decoloreze natural, ceva de genul lamaie, ceai de musetel si stat la soare cu parul ud, repetarea chestiilor astora de ceva ori.Chiar functioneaza? sau e doar asa vorba-n vant? a incercat cineva?batting eyelashes

4 răspunsuri:
| larousee a răspuns:

Am gasit asta pe un site: cum decolorarea parului cu agenti chimici poate afecta sanatatea firului de par, iti recomandam o metoda naturala, prin care ai putea obtine nuanta de blond dorita: la 2-3 linguri de ulei de masline, adauga sucul de la jumatate de lamaie, aplica continutul pe intreaga suprafata capilara si stai in soare circa 30 de minute.

| catalin188 a răspuns:

Ceai de tei nu de musetel. are o aciditate ridicata este posibil

| scr8mby a răspuns:

Da am incercat eu eu am fost datena si cu parul intins am facut chestia cu muschetelu si acum sunt si creata:X si si blonda:X

| BooBU a răspuns:

Nu.nu functioneaza si plus ca isi distruge parul degeaba pentru ca repetarea acestor evenimente va duce doar la rarirea firului de par, la asprirea lui, isi va pierdere total stralucirea, va devenii mult mai sensibil si plus ca va face caderea parului sa fie ceva absolut normala! Si toate acestea pentru nimic.Nu functioneaza.Si eu am incercat asta dar nu este vizibil nimic. dar pana la decolorare e ceva aproape imposibil laughing Te pup