| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema cu imbracamintea.Sunt mica de statura si nu gasesc nicicum haine care sa imi vina bine.
Blugii cand mi-i iau mereu sunt prea lungi,daca ii scurtez devin prea lagi jos sau mi se ridica la genunchi, incaltaminte gasesc doar la copii deci de copii, gecile care imi plac sunt prea mari.
De crescut nu mai pot creste clar, de slabit sunt destul de slaba nu am cum sa am mai putine kg ca as deveni anorexica.Mereu par ca si cum nu as avea bani de haine sau ma imbrac de prost gust ceea ce nu cred pentru ca adopt o tinuta casual mai mereu ceea ce ma face sa cred ca nu este asa complicat.As vrea doar sa gasesc sau sa reusesc in vreun fel sa port o pereche de incaltaminte de oameni mari sau o pereche de blugi care sa imi vina.
Care este solutia, ce pot sa fac?

Răspuns Apreciat de Editori
| kimby a răspuns:

Buna! Inteleg perfect problema ta. Ai mentionat faptul ca atunci cand scurtezi o pereche de blugi ei devin prea largi jos. Poti sa stramtezi blugii in momentul in care ii scurtezi sau poti opta pentru modelul Cropped (poti cauta pe google 'Cropped Jeans'). Pantalonii cropped sunt mai scurti decat pantalonii normali (ei ajung cam la cateva degete mai sus de glezna) si pot fi stamti sau largi, oricum ar fi e ok.

Nu este nevoie sa porti incaltaminte de oameni mari pentru a te imbraca cool. Majoritatea firmelor de incaltaminte fac si pentru copii/adolescenti modele frumoase. Iti recomand sa iti comanzi incaltamintea de pe internet (de pe site-uri care accepta returnarea produselor in cazul in care nu ti se potrivesc). Un exemplu de incaltari la care poti gasi marimi mici si care arata identic cu cele mai mari sunt tenisii Converse, merg cu orice.

2 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Haine pe comanda?

| Andreea930 a răspuns:

Bună. Și eu sunt mică de înălțime. Și la haine port mărimea S, M, L! Ție nu îți sunt potrivite? Și încălțămintea 38