| adinaelenaaaaa00 a întrebat:

Am părul ars rău, m-am decolorat de multe ori si acum nu imi mai creşte si imi cade foarte mult, plus ca s-a scurtat enorm. Va rog, ajuta-ţi-mă! sad

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ti-ai slabit parul de la radacina.
Foloseste masti naturale, uleiul de masline extra virgin ( gasesti in auchan, 500 ml costa 10-11 lei ) combinat cu alte uleiuri cum ar fi cel de ricin. Aplica masca pe radacina si toata lungimea parului prinde parul si infasoara cu o folie alimentara si lasa-l asa de la 6 ore in sus.

Daca nu l-ai tuns ar fi cazul sa-l tunzi, daca ai varfuri despicate ele se despica si o sa ajungi sa tunzi si mai mult din ele.

Pentru cresterea firelor noi iti recomand revalid fiole, sunt foarte eficiente.

Ce sampon folosesti acum? Folosesti ceva produse? Placa/ondulator?

| kiri11 a răspuns:

In cazul tau iti recomand cu siguranta sa incerci gama vivese senso duo, pentru astfel de probleme este indicata. iti va stopa atat caderea cat si ti-l va regenera

| GreenVoid a răspuns:

Cand te ai decolorat n ai stiut ca ti l arzi? De masti de par ai auzit? De tratamente pentru par ars? Si parul creste oricum numa nu ti dai tu seama.

| KanezuY a răspuns:

Buna,ai un inceput de chelie, imi pare rau cum o sa arati dupa 2 ani.

| ℛąin a răspuns:

Taie vârfurile despicate și ia vitamina E ca să nu mai cadă.

| Beatrice_Ioana_1998 a răspuns:

Asta se numeste ghinion
Puneti extensii
Sa-ti fie invatatura de minte

| ThedarkMen69 a răspuns:

Asta inseamna sa ai cancer [glm]